Ülésezett a Bács-Kiskun Megyei Védelmi Bizottság

Publikálva: 2017. április 10.

Kecskeméten a Kormányhivatal Rendezvénytermében 2017. április 05-én megtartotta soros tavaszi ülését a Bács-Kiskun Megyei Védelmi Bizottság (MVB). Az ülés Kovács Ernő kormánymegbízott, MVB elnök nyitóbeszédével vette kezdetét, aki köszöntötte a megjelent elnökhelyetteseket, Dr. Varga Attila Ferenc ezredest, a HM Védelmi Igazgatási Főosztály főosztályvezetőjét, valamint Dr. Farkasinszki Lóránt tű. ezredest, a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóját, továbbá Gulyás Zoltán dandártábornokot, a Magyar Honvédség Hadkiegészítő, Felkészítő és Kiképző Parancsnokság parancsnokhelyettesét, illetve Nagy Sándor tű. alezredest, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság képviselőjét, a bizottság tagjait és állandó meghívottjait.

Az első két napirendi pontban a Bizottság meghallgatta Gulyás Zoltán dandártábornok előadását a tartalékos rendszer új eleméről, az Önkéntes Területvédelmi Tartalékos rendszerről. Tábornok úr részletesen kitért a közeljövő szervezési és kiképzési feladataira, a Helyi Védelmi Bizottságokkal való együttműködésre, majd bemutatta Huszár Ferenc alezredest, a régió parancsnokát és Nagy Viktor őrnagyot, a megyei előkészítő törzs parancsnokát.

 Ezt követően, a korábban megküldött előterjesztések és tájékoztatók megvitatására került sor. Az előterjesztők közül a vízügyi igazgatóságok az ár- és belvizek elleni védekezés munkáiról, az információbiztonsági kihívásokról, valamint az MVB két ülése között elvégzett feladatairól tájékoztatták a résztvevőket. A jelenlévők Murár Zoltán alezredestől, az MVB honvédelmi referensétől kaptak részletes tájékoztatást a Honvédelmi Sportszövetség megalakulásáról és feladatrendszeréről. A tájékoztatókat az MVB tudomásul vette, a Szervezeti-és Működési Szabályzat módosításáról és a 2017. évi feladatokról szóló határozati javaslatokat pedig egyhangúan elfogadta.


Az ülés végén az MVB elnöke zárszavában megköszönte a résztvevők egész évi munkáját, mellyel hozzájárultak nem csak Bács-Kiskun megye, hanem a migráció által leginkább érintett déli határszakasz biztosításával az egész ország megszokott hétköznapi nyugalmának, munkájának biztosításához.

Menü

Főoldal

Navigáció