Az idei évben, november 1-ével hatályba lépő, a védelmi és biztonsági tevékenységek összehangolásáról szóló 2021. évi XCIII. törvény új alapokra helyezi, és működésében újra-definiálja a védelmi bizottságok működését, azok tagságának összetételét.
A covid-19 pandémia idején szerzett tapasztalatokra támaszkodva az idei őszi ülés - élve a modern kommunikációs eszközpark adta lehetőségekkel - ezúttal elektronikus úton került lebonyolításra.
Dr. Sára Botond főispán elnökségével a 21 tagú testület elfogadta a soron következő évi feladat- és pénzügyi tervét, valamint az új jogszabályi környezethez illesztett Szervezeti és Működési Szabályzatát.
További nyolc kérdéskörben kaptak tájékoztatást a bizottság tagjai, így a honvédelmi és katonai igazgatási tevékenységeket érintő jogszabályi változásokról, a katasztrófavédelmi felkészülési feladatokról, valamint a várható téli időjárási viszonyok okozta helyzetről, illetve az árvízvédelemről.
Természetesen megkerülhetetlen téma volt az Ukrajnában kitört fegyveres konfliktus okozta humanitárius válság kezelése, mellyel kapcsolatban az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság Budapesti és Pest Megyei Regionális Igazgatósága terjesztett elő tájékoztatót a BFVB számára.
A BFVB több tagjának és együttműködő partnerének – rendőrség, katasztrófavédelem, idegenrendészet, Budapest Főváros Kormányhivatala, BKV ZRT, Volánbusz ZRT, MÁV-Start ZRT, fővárosi és kerületi önkormányzatok, karitatív civil szervezetek, a Keleti- és Nyugati Pályaudvaron létrehozott menekült-ellátó pontok, a BOK Csarnokban felállított Segítségpont Tranzitváró – a szomszédos országban zajló háború miatt kihirdetett veszélyhelyzetben történt működtetése során gyűjtött tapasztalatokról kaptak a bizottság tagjai részletes tájékoztatást, amely mentén a dinamikusan változó helyzethez és igényekhez alkalmazkodva a BFVB továbbra is folytatja humanitárius segítségnyújtási tevékenységét.